Οι επίσημες μετρήσεις που έγιναν από τους ανθρώπους της διοργανώτριας αρχής, έδειξαν συνολικά 36 παιχνίδια τα οποία αναβλήθηκαν σε όλες τις περιφέρειες (Κηφισιά, Ταύρος, Παπάγου) για τον μήνα Οκτώβριο και Νοέμβριο στο Athens League 6×6, σύνολο δηλαδή μιας και παραπάνω αγωνιστικής εβδομάδας συνολικά!

Κοινώς, κάθε όμιλος έχει Μ.Ο. 7 εξ αναβολής παιχνίδια, με πιο συνεπές τον Α’ της Βόρειας Περιφέρειας στην Κηφισιά (ο μεγαλύτερος με 14 ομάδες συνολικά), όπου μόλις 5 αγώνες έχουν αναβληθεί! Ο λιγότερο συνεπής όμιλος είναι εκείνος της Κεντρικής Περιφέρειας (Παπάγου) όπου έχουν αναβληθεί συνολικά 9 αγώνες.

Πρωταθλητές-αναβολής αγώνων, έχουν αποδειχθεί ανά όμιλο οι: Uniparma (Α’ Κηφισιάς), Moschato United (A’ Ταύρος), Shpartallimi (Β’ Ταύρος), Ramrod II (Β’ Ταύρος), Flamingos και Γυπαετοί FC (Παπάγου) αφού χρωστούν συνολικά 3 παιχνίδια, ωστόσο οι μισές εξ αυτών έχουν έναν σοβαρό λόγο για να δικαιολογήσουν την πράξη τους, ο οποίος δεν είναι άλλος, από την αντικατάσταση τους σε ομάδα είτε περιφέρεια!

Υπερ-πρωταθλήτρια αναβολών, αναδεικνύεται η ομάδα του Menidi City (Β’ Κηφισιάς) με 4 παιχνίδια να εκκρεμούν, η οποία όμως έχει επίσης το ίδιο ελαφρυντικό με τις παραπάνω ομάδες, μιας και αντικατέστησε τους Λύκους FC στα μέσα της Α’ φάσης!

Η διοργανώτρια αρχή θα ορίσει εκείνη της ημερομηνίες των εμβόλιμων αγωνιστικών στις αρχές Δεκεμβρίου μιας και μέχρι τις 24 του ίδιου μήνα θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί η Α’ φάση του κορυφαίου πρωταθλήματος της Αθήνας!

Τέλος αξίζει να αναφερθεί πως το κυριότερο αίτιο αναβολής αγώνων είναι οι κακοκαιρία με ποσοστό στο οποίο ξεπερνάει το 40%.

 

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις που έχουν παραμείνει στην κατάψυξη και θα παιχτούν προσεχώς ως εμβόλιμες:

 

ΚΗΦΙΣΙΑ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

BLUE DEVILS – UNIPARMA

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΡΑΚ/ΝΩΝ – ΚΟΠΕΝΧΑΛΙ

JUVETSUS – UNIPARMA

JUGOPIASTIKA – UNIPARMA

BLUE DEVILS – ΑΕΤΟΙ

ΚΗΦΙΣΙΑ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)

VILLAGERS FC – AMIGOS FC

ΑΦΡΟΣ FC – AMIGOS FC

MENIDI CITY – POWER FC

ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ FC – ΖΑΓΟΡΙ FC

ΖΑΓΟΡΙ FC – MENIDI CITY

MENIDI CITY – COCA JUNIORS

BLITZ FC – MENIDI CITY

THUNDERCATS – ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ

ΤΑΥΡΟΣ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

ΡΟΥΜΠΙΝ ΤΑΡΖΑΝ – SAINTS FC

GOLDEN EAGLES – DORTMUNDER FC

ΡΟΥΜΠΙΝ ΤΑΡΖΑΝ – MOSCHATO UNITED

MOSCHATO UNITED – ΜΕΛΙ FC

ΠΟΝΤΙΟΙ FC – EAGLES INTERNATIONAL

SPARTAK VODKA – MOSCHATO UNITED

SAN ANTONIO – DORTMUNDER FC

ΤΑΥΡΟΣ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)

SHPARTALLIMI – ATTICO FOREST

LIONS FC – RAMROD II

ΜΙΚΤΗ ΚΟΣΜΟΥ – ATTICO FOREST

RAMROD II – ΤΑΥΡΟΜΑΧΟΙ

ΜΑΖΙ FC P SHPARTALLIMI

ΔΥΝΑΜΟ ΤΑΥΡΟΥ – LIONS FC

RAMROD II – SHPARTALLIMI

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

ATLETICO FC – DRIVING SCHOOLS

ATTICO ROVERS – ΓΥΠΑΕΤΟΙ FC

FLAMINGOS – ATLETICO FC

ATTICO ROVERS – FLAMINGOS

BOCCA OLD – 68TH BOYS

ΓΥΠΑΕΤΟΙ FC – B.A.F.

B.A.F. – ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ FC

DRIVING SCHOOLS – ΓΥΠΑΕΤΟΙ FC

FLAMINGOS – KOURAYO VALLECANO

Αφήστε μια απάντηση

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.