Με μεγάλες θριαμβέυτριες τις ΑΤΤΙΚΑ FC και LIONS FC συνεχίστηκε το Athens League 6Χ6 Pre-Season Tournament σε Κηφισιά και Ρέντη, σε 2 ομίλουςπου αποδείχθηκαν άκρως ανταγωνιτικοί, και που συνέβησαν πολλές ανατροπές!

Στο Kifisia Soccer Club, το ενρακτήριο παιχνίδι μεταξύ Blue Devils – ATTIKA FC ήταν εκείνο που μας προιδέασε το τι θα επακολουθήσει, με τους διαβόλους να ισσοφαρίζονται στο τελευταίο λεπτό σε 2-2 (χάρη σε γκολ του Αθανασιάδη), και να ηττούνται στα πέναλτι με 2-1! Στο άλλο παιχνίδι τον ημιτελικών η Juvetsus έκανε επιδειξη δύναμης επι της Χαβαλένθια (5-0), η οποία με τη σειρά της έκανε τη δική της μεγάλη ανατροπή στο ματς με τους Blue Devils, επιβεβαιόντας την υπερ της παράδοση, παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-4! Το τελικό 6-4 ανέδειξε τις “νυχτερίδες” και τον Μαγιόπουλο! Τέλος, αναφορικά με τον τελικό, παρά τα προγνωστικά που ήθελε κάτι εντελώς ισσοροπημένο, η ΑΤΤΙΚΑ “ξεμπούκωσε” και τον μετέτρεψε σε περίπατο με… 9 γκολ διαφορά!

ATTIKA FC – JUVETSUS 11-2

Στο Renti Soccer Club, συνέβη επίσης μια σπουδαία ανατροπη στην πρεμιέρα, και μάλιστα από το… αουτσάιντερ, αφού οι LIONS FC, παρόλο που βρέθηκαν με 2-0 πίσω στο πρωτο 10λεπτό από τους WOLVES, κατάφεραν να ισσοφαρίσουν πριν από την ανάπαυλα με 2 γκολ του Γιάννη, και τελικά να επικρατήσουν χάρη σε 2 τέρματα του σπουδαίουΝίκου Γιωργάκη (4-3)! Οι “λύκοι” αν και μεγάλο φαβορί, είχαν πολλές απουσίες χθες, και αυτό φάνηκε και στο 2ο ματς με τον Αλκοολικό Αστέρα, όπου προδωμένοι από τις απουσίες και την κούραση ηττήθηκαν με το -φαινομενικά- εύκολα 3-0, στο οποίο όμως ο τερματοφύλακας του Αλκοολικού, Σάκης Πετσίνης, κατέβασε ρολά!

Τέλος, στο άτυπο τελικό της βραδιάς, τα “λιοντάρια” θα κάνουν ακόμα μια μεγάλη ανατροπή, και παρόλο που βρέθηκαν ξανά πισω στο σκορ με 2-0, θα φέρουν τα πάνω κάτω, γύριζοντας το ματς, με τους ίδιους πρωταγωνιστές σε 4-3! Ο Αλκοολικός χρειαζόταν πάσει θυσία το γκολ της ισοφάρισης, αφου τον εξυπηρετούσε και η ισοπαλία, και θα το πετύχον 5 λεπτά πριν από το φινάλε με τον Γιάννη Τραξή! Στο φινάλε όμως, ακόμα μια ανατροπή θα σημαδέψει το ματς και το τελικό σκορ, αφού με ευστοχό πέναλτι του τερματοφύλακα Μπάχα, οι LIONS θα πάρουν τη νίκη-πρωτιά και θα πανυγηρίσουν έξαλλα αυτή την ανέλπιστη κατάκτηση…