Είναι από αυτές τις ποδοσφαιρικές ιστορίες που πραγματικά συμβαίνουν 1 στις… 1000 και όσος καιρός κι αν περάσει τη θυμάται κάποιος σαν να ήταν χθες! Στο Αναρχιακός – Cobra FC για την 6η αγωνιστική της Silver League 6×6 του Χαλανδρίου συνέβη το… ασύλληπτο, αφού η Κόμπρα προηγούνταν μέχρι το 2-6 μέχρι το 42′ αλλά τελικά ηττήθηκε με 8-6 δεχόμενη στατιστικά 1 γκολ ανά 1:20′!

Πρωτομάστορας αυτής της επιτυχίας ο Γιάννης Γιάπης που σημείωσε τα μισά τέρματα, ενώ Μυλώβας και Μιχιταριάν έβαλαν επίσης την πινελιά τους για να διαμορφωθεί το τελικό σκορ!

Μέχρι να φτάσουμε το τελευταίο 8λεπτό της αναμέτρησης όμως, η Cobra είχε συνεχώς τα ηνία του ματς, παίζοντας πονηρά, “ταμπουρωμένη” όλη πίσω και περιμένοντας να “δαγκώσει” στις αντεπιθέσεις, τακτική που απέδιδε σχεδόν μέχρι το φινάλε! Μάλιστα, μέχρι εκείνο το σημείο δεν είχε βρεθεί ποτέ πίσω στο σκορ, αφού αρχικά προηγήθηκε με 0-2 για να ισοφαριστεί στο φινάλε του ημιχρόνου.

Εξαιρετική εμφάνιση από τον Καζάκο στο ντεμπούτο του, που πέτυχε χατ-τρικ, αντικαθιστώντας επάξια τους Σαμπάνη και Αχίλλεια, όπως επίσης και από ολόκληρη την ομάδα που μέχρι την τελική ευθεία αμυνόταν σεμιναριακά μπροστά από τα καρέ του Στούμπου!

Το τελευταίο 8λεπτό όμως ήταν η σειρά της ομάδας του Μάριου Γκίκα να χαμογελάσει αφού όσο ατυχή ήταν, άλλο τόσο τυχερή αποδείχθηκε και πήρε ένα τρίποντο-χρυσάφι το οποίο την βάζει σε τροχιά… πρωτιάς!

Αναρχιακός: Κοκκώνης, Γκίκας, Αγαπητός (1), Νικόπουλος, Μιχιταριάν (2), Σπανέας, Μυλώβας (1), Γιάπης (MVP/4)

Cobra FC: Στούμπος, Τσιλιβής (1), Γιαννακόπουλος (1), Νακόπουλος Κατσαφάνας, Ζησιός (1), Καζάκος (3)