Το απόγευμα της Δευτέρας (3/6), πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του Summer Cup Athens 6×6 στην Κηφισιά (Kifisia Soccer Club), με τη συμμετοχή 20 κορυφαίων ομάδων της Αθήνας, οι οποίες θα μας κρατήσουν συντροφιά μέχρι τις πρώτες ημέρες του Ιουλίου…

Οι ομάδες χωρίστηκαν σε 5 ομίλους των 4 ομάδων, από τους οποίους θα προκύψουν οι τελικοί “8” των Golden & Silver Cup στις 24/6.

Αναλυτικά οι όμιλοι και το πρόγραμμα των ομάδων από την Τετάρτη 5/6 μέχρι την Παρασκευή 21/6

Α ΟΜΙΛΟΣ

ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑ 9 (22-6) +16
LIVORNO FC 6 (27-12) +15
LOCA ESTRADA 3 (12-21) -9
JUVETSUS 0 (14-36) -22

Β ΟΜΙΛΟΣ

ΓΥΠΑΕΤΟΙ 6 (21-20) +1
ΒΑΡΩΝΟΙ FC 6 (28-17) +11
COCA JUNIORS 3 (16-15) +1
ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ 3 (11-24) -13

Γ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ FC 9 (22-12) +10
ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ FC 6 (31-18) +13
POWER FC 3 (21-28) -7
PURAKAN 0 (13-29) -16

Δ ΟΜΙΛΟΣ

ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΕΣ FC 7 (28-8) +20
VILLAGERS FC 7 (17-9) +8
ΑΦΡΟΣ FC 3 (15-19) -4
ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ FC 0 (6-30) -24

Ε ΟΜΙΛΟΣ
JUGOPIASTIKA 7 (33-10) +23
SILVER ARROWS 7 (24-17) +7
ATTICO ROVERS 3 (20-22) -2
ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ 0 (14-42) -28

Α ΟΜΙΛΟΣ

ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑ – JUVETSUS Πεμ 12-4

LIVORNO FC – LOCA ESTRADA 11-2

ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑ – LIVORNO FC 7-2

JUVETSUS – LOCA ESTRADA 7-10

LOCA ESTRADA – ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑ 0-3

LIVORNO FC – JUVETSUS 14-3

Β ΟΜΙΛΟΣ

ΓΥΠΑΕΤΟΙ – COCA JUNIORS 7-6

ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ – ΒΑΡΩΝΟΙ FC 2-15

ΓΥΠΑΕΤΟΙ – ΒΑΡΩΝΟΙ FC 8-5

COCA JUNIORS – ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ 3-0

ΒΑΡΩΝΟΙ FC – COCA JUNIORS 8-7

ΓΥΠΑΕΤΟΙ – ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ 6-9

Γ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ FC – ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ FC 8-10

POWER FC – PURAKAN 12-10

PURAKAN – ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ FC 0-3

POWER FC – ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ FC 5-9

ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ FC – POWER FC 9-4

ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ FC – PURAKAN 14-3

Δ ΟΜΙΛΟΣ

VILLAGERS FC – ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ FC 8-3

LOS ΚOUVADEIROS (ΑΦΡΟΣ FC) – ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΕΣ FC 4-11

ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΕΣ FC – ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ FC 13-0

ΑΦΡΟΣ FC – VILLAGERS FC 2-5

VILLAGERS FC – ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΕΣ FC 4-4

ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ FC – ΑΦΡΟΣ FC 3-9

Ε ΟΜΙΛΟΣ

SILVER ARROWS – ATTICO ROVERS 5-4

JUGOPIASTIKA – ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ 17-0

ATTICO ROVERS – JUGOPIASTIKA 6-12

SILVER ARROWS – ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ 15-9

ATTICO ROVERS – ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ 10-5

SILVER ARROWS – JUGOPIASTIKA 4-4

Υπενθυμίζεται πως στους προημιτελικούς του Golden Cup προκρίνονται οι 5 πρώτοι των ομίλων, παρέα με τους 3 καλύτερους 2ους, ενώ στο Silver Cup προκρίνονται οι 2 χειρότεροι 2οι, μαζί με τους 5 τρίτους και τον καλύτερο 4ο.

Στη φάση των “8′ οι ομάδες χωρίζονται σε γκρουπ δυνατών (4) και αδυνάτων (4) και πραγματοποιείτε εκ νέου κλήρωση εν όψει των ημιτελικών. Εκεί ορίζεται η τελική διακλάδωση και τα ζευγάρια που προκύπτουν σε ημιτελικά και τελικό αντίστοιχα και για τις 2 κατηγορίες…

Αφήστε μια απάντηση

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.