Η μεγαλειώδης ισοπαλία που απέσπασε η Atletico κόντρα στους Τσαμπίκους (5-5), στο κλείσιμο της αυλαίας της 2ης αγωνιστικής του Δ’ Ομίλου του Athens Cup 6Χ6 στην κεντρική περιφέρεια (Γουδή) αφήνει όλα τα ενδεχόμενα “ανοικτά”, καταργώντας κάθε λογική σε φαβορί και αουτσάιντερ!

Η ομάδα των Αμπελοκήπων παρόλο που προηγήθηκε νωρίς στον αγώνα (2-1), βρέθηκε στο 30ο λεπτό με 2-5 πίσω στο σκορ, αλλά χάρη στον αψεγάδιαστο Άγγελο Βαλελή, που πέτυχε και τα 5 τέρματα της στην αναμέτρηση (!) κατάφερε εν τέλει να αποσπάσει έναν “χρυσό” βαθμό ο οποίος ενδεχομένως να ανατρέψει κάθε προγνωστικό στον όμιλο, αφού αφενός η Atletico αν κάνει την έκπληξη κόντρα στους Jackals την τελευταία αγωνιστική ελπίζει ακόμα και σε… πρωτιά στον όμιλο, την ώρα που οι Τσαμπίκοι κινδυνεύουν να μείνουν εκτός από την “Golden” κατηγορία, αφού στο τελευταίο της παιχνίδι στον όμιλο απέναντι στον Αήττητο Γαλατσίου χρειάζεται μόνο νίκη! Κι όλα αυτά, διότι ο Αήττητος μπορεί αν ηττήθηκε από τους “διαστημικούς” Jackals με 7-1 (καρέ τερμάτων από τον Ρέτσκα), πλην όμως χάρη στη νίκη της πρεμιέρας επί της Atletico, έχει το πάνω χέρι στην τελευταία αναμέτρηση κόντρα στους Ροδίτες (εξυπηρετείτε ακόμα και με την ισοπαλία), σε ένα παιχνίδι στο οποίο αναμένεται κοσμοσυρροή! Τέλος, αναφορικά με τις αναμετρήσεις του Γ’ Ομίλου της Κεντρικής περιφέρειας, τα 2 μεγάλα φαβορί: Τ.Μ.Τ. και Φορτωτές επιβεβαίωσαν με άνεση τον τίτλο του φαβορί στους αγώνες τους, επικρατώντας με 8-1 και 5-1 αντίστοιχα των Los Abalos και Pefkalona, αποκτώντας έτσι προβάδισμα πρόκρισης στην “Golden”.

Δείτε παρακάτω αναλυτικά την κατάσταση στον Γ’ και τον Δ’ Όμιλο μετά το πέρας της 2ης αγωνιστικής:

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 12/6 (17:00) Pefkalona – Los Abalos 1-2

Σάββατο 12/6 (18:00)  T.M.T. – Φορτωτές FC 3-3

 

Σάββατο 19/6 (17:00) T.M.T. – Los Abalos 8-1

Σάββατο 19/6 (18:00)  Φορτωτές FC – Pefkalona 5-1

 

Σάββατο 26/6 (17:00) Pefkalona – T.M.T.

Σάββατο 26/6 (18:00)  Los Abalos – Φορτωτές FC

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

  1. T.M.T. 4 (11-4)
  2. Φορτωτές FC 4 (8-4)
  3. Los Abalos 3 (4-11)
  4. Pefkalona 0 (2-7)

 

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 12/6 (19:00) Τσαμπίκοι FC – Jackals 4-4

Σάββατο 12/6 (20:00)  Αήττητος FC – Atletico FC 7-3

 

Σάββατο 19/6 (19:00)  Jackals – Αήττητος FC 7-1

Σάββατο 19/6 (20:00)  Atletico FC – Τσαμπίκοι FC 5-5

 

Σάββατο 26/6 (19:00) Αήττητος FC – Τσαμπίκοι FC

Σάββατο 26/6 (20:00)  Jackals – Atletico FC

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

  1. Jackals 4 (11-5)
  2. Αήττητος FC 3 (8-10)
  3. Τσαμπίκοι FC 2 (9-9)
  4. Atletico FC 1 (8-12)

 

Δείτε ΕΔΩ τις αναλυτικές βαθμολογίες και τα αποτελέσματα από ολόκληρο το Athens Cup 6X6!