Η κινητικότητα των περασμένων ημερών αναφορικά με τα Μίνι-Ποδοσφαιρικά σωματεία που θέλησαν εγκαίρως να ανανεώσουν τη συνεργασία τους και να εξασφαλίσουν το “μαγικό χαρτάκι” της εισόδου τους στο μαγευτικό κόσμο του Athens League ήταν πολύ έντονη. Επιπλέον, εδώ και περίπου μια εβδομάδα, “άνοιξαν” λίγες ακόμη θέσεις για “νεοφώτιστες” ομάδες που επιθυμούν να γράψουν τη δική τους ιστορία στο άθλημα. Το Gipedaki.gr έχει όλα τα στοιχεία αναφορικά με τις δηλώσεις ανανέωσης & εγγραφής των ομάδων εν όψει της αγωνιστικής περιόδου 2021-22 και σας παρουσιάζει αναλυτικά το συνολικό αριθμό συμμετοχών σε Athens League 6X6 και 8Χ8!

Μπορεί το Athens League να εκκινεί αρχές Οκτωβρίου (δηλαδή σε περίπου ενάμιση μήνα) ωστόσο ήδη από τα τέλη Αυγούστου -εκτός συγκλονιστικού απροόπτου- το παζλ των συμμετοχών εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου (2021-22) έχει σχεδόν εξολοκλήρου συμπληρωθεί (!), βάσει πάντα του ανώτατου ορίου συνολικής πληρότητας που έχει θέσει εξ αρχής η διοργανώτρια αρχή σε όλες τις περιφέρειες!

Παρακάτω, διακρίνονται αναλυτικά οι ομάδες που έχουν ήδη επικοινωνήσει με τη διοργανώτρια αρχή έχοντας εξασφαλίσει τη θέση τους ανάμεσα στους… κορυφαίους, ενώ σημείο αναφοράς στις συζητήσεις των απανταχού φίλων του Μίνι-Ποδοσφαίρου, είναι για ακόμα μια σεζόν, η ταχύτατη ανταπόκριση των σωματείων στο νομοτελειακό πλέον κέλευσμα. Οι θέσεις που απομένουν “ορφανές” σε όλες τις περιφέρειες μετρούνται στο χέρι του ενός χεριού!

Ιδού λοιπόν το “πάζλ” των συμμετοχών σε Athens League 6×6 και Athens League 8×8 (2021-2022):

 

ATHENS LEAGUE 6X6

 

ΚΗΦΙΣΙΑ Α’ – ΑΧΑΡΝΑΙ (23/24)

MAGUFANA

FLAMINGOS FC

VILLAGERS FC

POWER FC

THEATRAKI FC

JACKALS

ATTICA FC

DIABLO ROJO

LIVORNO FC

BLUE DEVILS

OLD SCHOOL MILAN

COCA JUNIORS (ΒΟΡΕΙΑ)

ΓΥΠΑΕΤΟΙ ΑΔΑΜΩΝ

KRYONER MADRI

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ

BLITZ FC

LANGANEIROS FC

RED DEMONS

KOURAYO VALLECANO

MOUNAPOLY

KOURAYO VALLECANO (ΜΕΝΙΔΙ)

ΛΟΥΣΙΔΕΣ

ATTICO ROVERS

 


 

ΚΗΦΙΣΙΑ Β’ (16/18)

SHPARTALLIMI

AMIGOS FC

S.R.B. FC

MAGUFANA OLD SCHOOL

R.B.P.

ATTICA Β’

BLENDER ΒΡΕΜΗΣ

COCA JUNIORS

ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ

ΦΥΤΙΛΙΑ FC

ΓΥΠΑΕΤΟΙ ΑΔΑΜΩΝ Β’

PEFKALONA

ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑΚΟΣ FC

REAL BETAS

 


 

ΡΕΝΤΗ (24/24)

SAN ANTONIO

RAMROD II

ΔΥΝΑΜΗ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

DYNAMO ΤΑΥΡΟΥ

ΡΟΥΜΠΙΝ ΤΑΡΖΑΝ

ΑΝΙΚΗΤΟΣ FC

DYNAMO ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

TIFOSI FC

B.A.F.

INTERNATIONAL EAGLES

L.G.C. FC

BRONCOS FC

PALTEIRAS FC

LIONS FC

ORANJIE FC

SPARTAK FC

THE OLD FELOWS FC

BOCA ΝΙΚΑΙΑΣ

ΑΓΙΑ CΟΦΙΑ

LIVERCOOL

ΠΑΡΑΛΥΤΟΙ FC

ΤΑΥΡΟΜΑΧΟΙ FC

TEDDY BEERS

CATHRAGE EAGLES

 


 

ΓΟΥΔΗ (16/18) 

PRANVERA

ΚΩΣΤΑΚΗΔΕΣ FC

ATLETICO FC

ΦΟΡΤΩΤΕΣ FC

JACKALS ΙΙ

ΠΟΥΡΟΚΤΩΝΟΙ FC

ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ FC

68TH BOYS

VATOS LOCOS

GALATSIKOS

LEGION FC

ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ FC

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

ΤΣΑΜΠΙΚΟΙ FC

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ

ΤΡΕΝΑ FC

 

 

ATHENS LEAGUE 8X8 (30/32)

MAGUFANA

TIFOSI FC

ΚΟΠΕΝΧΑΛΙ

SAINTS FC

ΔΡΑΠΕΤΕΣ FC

ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ FC

Ο.Π.Φ.

KALLITHEA HAMMERS FC

HACIENDA FC

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ

ΑΓΙΑ CΟΦΙΑ FC

ΔΥΝΑΜΗ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

FLAMINGOS FC

ΕΘΝΙΚΟΣ

CAMPEONES FC

DEJA VU

LE COCO SPORTIF

DYNAMO ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

TEDDY BEERS

ΡΟΥΜΠΙΝ ΤΑΡΖΑΝ

SKIVALA FC

ISLANDERS FC

T.M.T

AEK ΜΕΝΙΔΙ

ORANJIE FC

SELESAO FC

DON CORLEONE

ΚΥΨΕΛΗ UNITED