ATHENS CUP 8X8: "ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟΣ" ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ - ΠΡΩΤΟΣ ΣΤΟΝ Α' ΟΜΙΛΟ ΜΕ... ΔΕΚΑΡΑ!

Πρώτος και αήττητος με 7 βαθμούς (σερί 2-1-0) τερμάτισε ο εντυπωσιακός Αστέρας Αιγάλεω στον Α' Όμιλο του Athens Cup 8X8, ο οποίος υπερκέρασε τα εμπόδια των καταξιωμένων Ο.Π.Φ., Deja Vu και Saints, κερδίζοντας μάλιστα στο φινάλε της αγωνιστικής δράσης των ομίλων την δεύτερη με το εκκωφαντικό 10-5, αποτέλεσμα το οποίο τον εκτοξεύει στους ισχυρούς του Golden Cup για τη φάση των νοκ-άουτ!



Σε ένα ματς το οποίο μπορεί να είχε χαρακτήρα ντέρμπι, αλλά στην πράξη μετατράπηκε σε παράσταση για ένα ρόλο, οι 2 Έλληνες ποδοσφαιριστές οι οποίοι πρόσφατα κλήθηκαν στην Ελληνική ομάδα: Σταυράτης (5 γκολ) και Τσούκαλας (2 γκολ) έδωσαν... σόου και κατάφεραν να πληγώσουν ανεπανόρθωτα την "αποδεκατισμένη" Deja Vu, η οποία θα συνεχίσει την πορεία της στο Silver Cup.


Στα πιο σημαντικά παιχνίδια των ομίλων: Στον Β' Όμιλο, ο Εθνικός θα καταφέρει να πάρει την πρώτη του νίκη στη διοργάνωση απέναντι στη Dynamo Περιστερίου (6-4), και χάρη στην ευρεία νίκη της κυπελλούχου Magufana επί της La Vecchia Signora (9-3) θα καταφέρει λόγω καλύτερης διαφοράς τερμάτων (στην ισοβαθμία με την "κυρία") να αρπάξει το εισιτήριο της Golden κατηγορίας.


Στον Γ' Όμιλο, το μεγάλο ενδιαφέρον παρουσίαζε το ντέρμπι της 2ης προνομιούχου θέσης για την Golden κατηγορία, το οποίο μετέτρεψε σε παράσταση για ένα ρόλο ο πρώτος σκόρερ της διοργάνωσης (10 γκολ), Τάσος Ξύδης, και οδήγησε την Τ.Μ.Τ. σε μια σπουδαία επικράτηση επί του Απόλλωνα Γαλατσίου με 9-3. Υπενθυμίζεται ότι την 1η θέση είχε εξασφαλίσει μαθηματικά η ευχάριστη έκπληξη του θεσμού El Malliakas, η οποία εκτός από το 3/3 διαθέτει την καλύτερη άμυνα στο θεσμό με μόλις 1 γκολ παθητικό!


Τέλος, στο Δ' όμιλο κάτι αντίστοιχο συνέβη με τους Broncos, οι οποίοι στο παιχνίδι της χρονιάς επικράτησαν τον "ασημένιων" κυπελλούχων Tifosi FC με 6-3 και εξασφάλισαν το 2ο εισιτήριο του Golden Cup πίσω από τον Άτταλο, αφήνοντας τους Ιταλούς στην 3η θέση.


Δείτε ΕΔΩ αναλυτικά τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και τις βαθμολογίες του Athens Cup 8X8, καθώς επίσης και τα ζευγάρια των προημιτελικών φάσεων σε Golden και Silver Cup αντίστοιχα:


GOLDEN CUP "8"


(21/6)


22:00 Αστέρας Αιγάλεω - Εθνικός FC


22:00 Magufana - Ο.Π.Φ.


22:00 Άτταλος FC - Τ.Μ.Τ.


23:00 El Malliakas - Broncos FC



Επαναληπτικός (28/6)


22:00 Εθνικός FC - Αστέρας Αιγάλεω


22:00 Ο.Π.Φ. - Magufana


23:00 T.M.T. - Άτταλος FC


22:00 Broncos FC - El Malliakas


SILVER CUP "8"


(21/6)


21:00 Deja Vu - Dynamo Περιστερίου


21:00 La Vecchia Signora - Saints FC


21:00 Απόλλων Γαλατσίου - Africano FC


23:00 Tifosi FC - Κοπενχάλι



Επαναληπτικός (28/6)


21:00 Dynamo Περιστερίου - Deja Vu


21:00 Saints FC - La Vecchia Signora


21:00 Africano FC - Απόλλων Γαλατσίου


23:00 Κοπενχάλι - Tifosi FC