ATHENS LEAGUE: ΤΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΤΩΝ ΤΕΛΙΚΩΝ!

Η αυλαία του Athens League πέφτει την προσεχή εβδομάδα, ή αλλιώς την -επονομαζόμενη- εβδομάδα των τελικών, μιας και σε όλες τις περιφέρειες, οι ομάδες όλων των κατηγοριών διασταυρώνουν τα ξίφη τους για μια θέση στο "Final Four" (6Χ6), ή αλλιώς για μια θέση στο μεγάλο Αθηναϊκό τελικό (8Χ8).



Η πανδαισία Μίνι-Ποδοσφαιρικού θεάματος θα εκκινήσει από τη Δευτέρα έως την Πέμπτη με τους τελικούς περιφέρειας σε Golden, Silver και Bronze League, ενώ θα κορυφωθεί το Σαββατοκύριακο με το Final Four Athens (6X6), που θα διεξαχθεί στο "SEF Soccer Club" και τους Αθηναϊκούς τελικούς (8X8) που θα λάβουν χώρα στον "Eleonas Foobtall Club".


Την Παρασκευή στις 18:00 θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση για το "Final Four", και τον διασταυρώσεων του, ενώ αργότερα και πιο συγκεκριμένα στις 20:00 θα πραγματοποιηθεί το "Fair Play Cup" ως προεόρτιο της μεγάλης Μινι-Ποδοσφαιρικής γιορτής της χώρας.


Όλοι οι αγώνες θα προβληθούν σε LIVE STREAM μέσω της συχνότητας του Gipedaki.gr ενώ παράλληλα θα βιντεοσκοπηθούν με κάμερα υψηλής ανάλυσης. Τόσο τους πρωταθλητές όσο και τους φιναλίστ των περιφερειών, περιμένουν αναμνηστικά κύπελλα!


Δείτε παρακάτω το αναλυτικό πρόγραμμα της εβδομάδας των τελικών:


ΤΕΛΙΚΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ


Δευτέρα 9 Μάϊου


Golden League Πειραιάς


23:00 San Antonio - Κωστάκηδες FC


Silver League Πειραιάς


22:00 Ρουμπίν Ταρζάν - Coca Juniors B'


Τρίτη 10 Μάϊου



Golden League Ρέντη


23:00 Flamingos FC - Δύναμη Κορυδαλλού


Silver League Ρέντη


21:00 Tifosi FC - Εθνικός FC


Golden League Μενιδι *


22:00 Magufana - Veterans FC


Silver League Μενίδι *


21:00 Απόλλων Γαλατσίου - A.D.M.


* Οι αγώνες της Golden & Silver League Μενίδι 8Χ8 θα διεξαχθούν στον "Eleonas Football Club" του Ρέντη.


Τετάρτη 11 Μάϊου



Golden League Γουδί *


23:00 68th Boys - Jackals


Silver League Γουδί *


21:00 Joli - Legion FC


Silver League Κηφισιά Α' *


22:00 Villagers FC - Attica FC


* Οι αγώνες της Τετάρτης 11/5 θα διεξαχθούν στο "SEF Soccer Club" του Πειραιά.


Πέμπτη 12 Μάϊου



Golden League Κηφισιά Α'


22:00 Flamingos FC - Shpartallimi


Golden League Κηφισιά Β'


23:00 Coca Juniors - Blender Βρέμης


Silver League Κηφισιά Β'


21:00 Old School Magufana - Γυπαετοί Αδαμών


Bronze League Κηφισιά Β'


20:00 Langaneiros FC - Γυπαετοί Αδαμών Β'