Απίστευτη ρελάνς νικών πραγματοποιούν οι “νεοφώτιστοι” Γυπαετοί Αδαμών, που ύστερα από τη σπουδαία νίκη-ανατροπή επί της Coca Juniors (4-3) όχι απλά αριθμούν 3/3 νίκες (!), αλλά παράλληλα έκαναν το σημαντικότερο βήμα για την είσοδο τους στα Play Off της Βόρειας Περιφέρειας, όντας πλέον στην 7η θέση με 17 βαθμούς και στο +4 από την απαγορευμένη ζώνη!

Τελευταίος της 8άδας βρίσκεται πλέον ο Κομπαρσιακός FC που έχει 15 βαθμούς, και που αν δεν ανακάμψει γρήγορα ενδέχεται να αντιμετωπίσει πρόβλημα και να μείνει εκτός Play Off!

Οι Γυπαετοί, που πλέον έχουν ολοένα και περισσότερη ψυχολογία σε κάθε τους παιχνίδι, “κατέβηκαν” πλήρεις για το ματς της χρονιάς με την Coca, που παρόλο που προηγήθηκε με 2-0 στο 17′ (Κανταρτζόπουλος, Βοϊβοδας Δ.) εντούτοις δεν έπεισε ποτέ με την αγωνιστική της παρουσία και τελικά το… πλήρωσε!

Το γκολ του Ξηνταβελώνη στις καθυστερήσεις του Α’ ημιχρόνου “ξύπνησε” για τα καλά τους Γυπαετούς που στην επανάληψη ισοφάρισαν με τον Παρλιάρο!

Η Coca προηγήθηκε ξανά με τον Ζενέλι στο 36′ για να ισοφαρίσει εκ νέου ο Δογάνης στο 39′ και το ματς να παραμένει στην ισοπαλία (3-3) μέχρι και 2 λεπτά πριν από το τελικό σφύριγμα όταν με καρφωτή κεφαλιά, ο Κοφινάς (48′) θα νικήσει τον Βελαλόπουλο και θα χαρίσει στους Γυπαετούς μια από τις σημαντικότερες νίκες στην ιστορία τους!

Υπενθυμίζεται, ότι στη συνέχεια η ομάδα του Γιάννη Γκολφινόπουλου αντιμετωπίζει τους 2 πρωτοπόρους της βαθμολογίας, Attica FC και Villagers FC, κάτι που σημαίνει ότι η νίκη όχι απλά ήταν επιτακτική ανάγκη στο ματς με την Coca, αλλά ότι ίσως χρειαστεί να τα δώσει όλα και να “τσιμπήσει” βαθμούς ακόμα και από 2 μεγάλα φαβορί, με σκοπό να κρατηθεί εντός ζώνης Play Off μέχρι το φινάλε!

Δείτε την αναλυτική βαθμολογία του Ομίλου ΕΔΩ

Γυπαετοί Αδαμών: Στάμου, Ζαμπίτογλου, Γκολφινόπουλος, Καραχάλιος, Δογάνης (1), Γιαννακόπουλος, Ματσούκας, Ξηνταβελόνης (1), Παρλιάρος (1), Κοφινάς (MVP/1)

Coca Juniors: Βελαλόπουλος, Βοϊβόδας Δ (1), Χιώτης, Ζενέλι (1), Βοϊβοδας Ν, Γιαννικάκης, Καντζαρτζόπουλος (1)